close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با فناوری Power Over Ethernet

آشنایی با فناوری Power Over Ethernet

مجله اینترنتی آفتاب

 

ارتباط آن لاين

 

آمار کاربران


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشي رمز عبور؟

 

عضويت در سايت

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

 

عضويت در خبرنامه


 

تبليغات

 

آخرين ارسال هاي انجمن

 

آشنایی با فناوری Power Over Ethernet

بازديد:1075
موضوع: شبکه,ساختار POE
در این ساختار دو المان وجود دارد كه عبارتند از منبع تغذیه Power Source (PSE) و تجهیزاتی كه از این امكان استفاده می كنند یعنی Powered Device (PD) منبع تغذیه موظف به تامین توان مورد نیاز تجهیزات می باشد. به طور مثال Access Point ها در شبكه های بی سیم و تجهیزات Ip phone از مصرف كنندگان توان محسوب می شود .
با استفاده از استاندارد مصوب IEEE 802.3af می توان با استفاده از فناوری POE به تجهیزاتی كه توانی معادل 21.95w احتیاج دارند, از طریق خطوط ارتباطی دیتا برق رساند .
برای ارائه توان مورد نیاز تجهیزات لازم است ابتدا تمهیداتی اندیشیده شود تا از بروز اشكال در سیستم جلوگیری گردد. برای جلوگیری از بروز خطا ابتدا لازم است وسیله ای كه نیاز به توان دارد شناسایی گردد. به همین منظور مكانیزم هایی در استاندارد مربوطه برای نحوه تشخیص وسیله مشخص گردیده است. پس از شناسایی وسیله مورد نظر و تامین توان مورد نیاز, سیستم باید بتواند به محض خروج آن وسیله از شبكه, توان ارائه شده را قطع نماید .

 

 

 

 

توان مورد نیاز تجهیزات در تكنولوژی POE به دو روش قابل ارائه است. در روش اول می توان توان مورد نیاز را از طریق یكی از سوئیچ های اترنت درون شبكه كه دارای قابلیت ارائه توان با استفاده از تكنولوژی POE می باشد , ارائه نمود. همان گونه كه در شكل یك دیده می شود هیچ گونه وسیله اضافی دیگری مورد نیاز نمی باشد و تجهیزات PD مستقیما به سوییچ اترنت متصل می گردند .
در روش دوم با استفاده از یك Power Hub این توان تامین می گردد. شكل 2 این روش را نشان می دهد. همان گونه كه دیده می شود, برای ارائه توان موردنیاز PD ها به یك واسط كه دارای قابلیت ارائه توان بر روی خطوط اترنت می باشد نیاز داریم .
نكته مهم در هر دو روش, محدودیت ارائه خدمات در آن ها می باشد. در روش اول كه برای ارائه توان از هیچ واسطی استفاده نشده است و تجهیزات مستقیما به سوییچ متصل شده اند می توان از كلیه واسط های 10/100/1000 Bese-T برای تامین توان استفاده نمود. اما در روش دوم به علت استفاده از Power Hub برای ارائه توان فقط می توان از واسط های 10/100/1000 Bese-T كرد .
نحوه ارائه توان از طریق خطوط اترنت همان گونه كه در شكل 3 نشان داده شده بسیار ساده است. حتما می دانید كه سیگنال های اترنت از طریق زوج سیم منتقل می گردند . یك سیم زوج سیم اضافی, یكی برای ارسال توان مثبت و دیگری برای دریافت توان منفی می باشد. روش دیگر ارسال توان از طریق همان زوج سیم هایی است كه برای انتقال دیتا مورد استفاده قرار می گیرند .

تبادل بین PSE و PD

برای استفاده از تكنولوژی POE ابتدا لازم است تجهیزات بتوانند با یكدیگر ارتباط برقرار نمایند. به محض تشخیص یك PD, از طرف PSE یك ولتاژ تست ارسال می گردد تا مشخص شود PD از استاندارد مربوطه پشتیبانی می كند یا خیر. در صورت پشتیبانی از استاندارد IEEE802.3af, ولتاژ مورد نیاز PD از طریق PSE به یك مقاومت 25 اهمی تغذیه می گردد. برای تایید پشتیبانی از استاندارد مذكور , PD یك ولتاژ محدود به جریان كه بسیار كم نیز می باشد از طریق كابل UTP به سمت PSE ارسال می نماید .

با توجه به این نكته كه هر یك از تجهیزات ولتاژ خاصی دارند, لازم است كلاس های متفاوتی برای تكنولوژی POE در نظر گرفته شود. در این رابطه استاندارد IEEE802.3af جدول زیر را ارائه نموده است :

نكات مهم در پیاده سازی

بسیاری از تولید كنندگان به یك نكته مهم در رابطه با تولید تجهیزاتی كه از تكنولوژی POE استفاده می كنند, بی توجه می باشند. واسط های الكترومغناطیسی بین كابل ها و تجهیزاتی كه در این شبكه ها مورد استفاده قرار می گیرند از مهمترین نكاتی است كه مورد توجه قرار نگرفته است. در زمان استفاده از كابل ها برای انتقال در حد گیگا بایت اترنت, نویز موجود در كابل در عملكرد تشخیص PD ها, كلاسه بندی آن ها و همچنین قطع ولتاژ در صورت لزوم, اختلال ایجاد می كند. از آنجایی كه تجهیزات این شبكه ها معمولا تجهیزات ارتباطی می باشند, اعوجاج های خروجی ایجاد شده توسط واسط های الكترومغناطیسی نیز مشكل ساز هستند. در نتیجه برای برطرف نمودن این مشكل می توان از كوپلرهای نوری برای محافظت در برابر میدان مغناطیسی ایجاد شده استفاده نمود .

نكته مهم دیگری كه در پیاده سازی این تكنولوژی باید مد نظر قرار گیرد , ذخیره سازی توان است. تصور كنید تجهیزات شبكه كه نیاز به توان دارند در هیچ یك از رده های كلاسه بندی شده در استاندارد IEEE802.3af نگنجند. برای ارائه توان مورد نیاز این تجهیزات, باید بتوان از ولتاژهای ذخیره شده استفاده نمود. برای این منظور همان گونه كه در شكل 4 نشان داده شده است , می توان از منابع تزریق ولتاژ استفاده نمود. روش دیگری كه برای جبران كمبود توان می توان مورد استفاده قرار داد, بهره مندی از تعدادی سوییچ اترنت با قابلیت POE در شبكه می باشد .

استاندارد مدیریتی

استاندارد IEEE 802.3af فقط نیازهای سخت افزاری این فناوری را پوشش می دهد. اما مانند سایر فناوری ها باید برای مدیریت تجهیزات POE نیز استانداردی تدوین گردد. این استاندارد توسط مؤسسه IETF تدوین گردید. این مؤسسه به موازات فعالیت های مؤسسه IEEE در خصوص تدوین استاندارد POE, اقدام به ایجاد یك MIB برای این تكنولوژی نمود. این MIB یك ماژول مبتنی بر SNMP است كه بر پایه RFC شماره 2665 تدوین شده و مسئولیت مدیریت كلیه تجهیزاتی كه در شبكه مبتنی بر تكنولوژی POE كار می كنند, را بر عهده دارد .
برچسب هاي مطلب: آشنایی با فناوری Power Over Ethernet, استاندارد مدیریتی, الكترومغناطیسی, ساختار POE, زوج سیم هایی, خطوط اترنت, شبکه, تكنولوژی POE,
نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

مطالب مرتبط

 

آخرين مطالب سايت

 

لوگوی دوستان

متفاوت ترین وب سایت سرگرمی

 

بازدیدکنندگان

 

تبادل لينک

 

سايت دوستانتمامي حقوق ، امتيازات و مطالب براي www.sunbook.ir محفوظ بوده و هر گونه کپي برداري با ذکر منبع مجاز خواهد بود.

Copyright © 2008-2012 by sunbook - All Rights Reserved - Theme design by hamed momtaz
بهترين حالت نمايش و هماهنگي با مرورگرهاي Firefox و Opera و Google Chrome مي باشد