close
تبلیغات در اینترنت
پایگاههای داده و برنامه ها

پایگاههای داده و برنامه ها

مجله اینترنتی آفتاب

 

ارتباط آن لاين

 

آمار کاربران


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشي رمز عبور؟

 

عضويت در سايت

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

 

عضويت در خبرنامه


 

تبليغات

 

آخرين ارسال هاي انجمن

 

Data Center چیست ؟

بازديد:900تا قبل از دهه ۹۰ استفاده از اینترنت برای مردم عادی به سادگی امكان‌پذیر نبود، چرا كه استفاده از امكانات اینترنت نیاز به دانش خاصی داشت.نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آشنایی با انواع پروتکلهای اینترنتی

بازديد:1078پروتکلهای اینترنتی مجموعه قوانینی هستند که چگونگی تبادل اطلاعات را در شبکه توصیف می کنند. از میان پروتکلهای استاندار می توان به TCP و UDP و IP و SNMP اشاره کرد که هر کدام وظیفه خاصی را انجام می دهند .
UDP
و TCPپروتکلهایی هستند که از صحت ارسال اطلاعات اطمینان حاصل می کند .
IP
پروتکلی است که آدرس سایت را به صورت عددی 12 رقمی نشان می دهد .
از SNMP برای دریافت اطلاعات آماری استفاده می شود .انواع دیگر پروتکلهای اینترنتی عبارتند از :نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش VB.NET - بخش سوم

بازديد:860 

 

دستيابی به بانک اطلاعاتی Access با استفاده از VB.NET
در اين مقاله قصد داريم به نحوه بازيابی و نمايش اطلاعات موجود در يک بانک اطلاعاتی Access اشاره نمائيم . هدف از مقاله فوق ، پرداختن به تمامی رويکردهای موجود در اين زمينه نبوده و صرفا" به معرفی يکی از گزينه های موجود در اين زمينه اشاره خواهد شد. در اين راستا از تکنولوژی های ASP.NET ، ADO.NET و VB.NET استفاده خواهد شد . از کلاس های OleDbConnection ، OleDbCommand و OleDbDataReader مربوط به ADO.NET بمنظور انجام عمليات لازم در ارتباط با بانک اطلاعاتی ، از ASP.NET بمنظور ايجاد فرم وب و ارائه داده با استفاده از کنترل سرويس دهنده Table و از زبان VB.NET بمنظور نوشتن دستورالعمل های مورد نظر استفاده می گردد .

در ابتدا لازم است با سه کلاس ADO.NET که در ادامه از آنان استفاده خواهد شد ، بيشتر آشنا شويم :نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش VB.NET - بخش دوم

بازديد:1050 

 

ساختارهای شرطی در Visual Basic.NET
در اين گفتار برآنيم تا ساختارهای شرطی در ويژوال بيسيک دات نت را بررسی کنيم. اين ساختارها If..Then و Select..Case می باشند .

ساختار If..Then
ابتدائی ترين ساختار شرطی در ويژوال بيسيک دات نت ساختار If..Then می باشد. با استفاده از اين ساختار هنگامی که شرط مورد نظر برقرار باشد، می توان دستور يا دستورات متعددی را اجرا نمود .

 نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش VB.NET - بخش اول

بازديد:846 

 

يک برنامه کامپيوتری ، از مجموعه ای دستورالعمل که نوع و نحوه انجام يک فعاليت را برای کامپيوتر مشخص می نمايند ، تشکيل می گردد.
دستورالعمل های نوشته شده بعنوان نمونه ممکن است به کامپيوتر اعلام نمايند که تعدادی از اعداد را با يکديگر جمع و يا دو عدد را بايکديگر مقايسه و بر اساس نتيجه بدست آمده ، اتخاذ تصميم نمايد. دستورالعمل های نوشته شده ، صرفا" برای کامپيوتر قابل فهم و اجراء خواهند بود.
کامپيوتر دستورالعمل های نوشته شده را اجراء و ماحصل آن رسيدن به اهدافی خواهد بود که بر اساس آن برنامه طراحی و پياده سازی شده است . دستورالعمل ها ، می بايست با استفاده از يکی از زبانها ی برنامه نويسی نوشته شده ( کد ينگ ) و در ادامه در اختيار کامپيوتر قرار داده شوند.
زبانهای برنامه نويسی متعددی نظير : فرترن ، بيسيک ، کوبال ، پاسکال، ،C ، جاوا ، ويژوال بيسيک و ... وجود دارد .

 نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

چگونه می توان در محیط گرافیك زبان C یك شكل پیچیده را حركت داد؟

بازديد:934
در محیط گرافیك در زبانهای برنامه نویسی تحت DOS اشكال ساده مثل مستطیل و دایره را می توان با پاك كردن و كشیدن مجدد براحتی جابجا نمود اما حركت اشكال پیچیده با این روش بسیار وقت گیر می باشد بطوریكه پاك كردن و كشیدن دوباره شكل كاملا به چشم می آید. در چنین مواقعی می بایست شكل مورد نظر را كه در داخل یك مستطیل فرضی قرار دارد , وارد یك حافظه كمكی نمود و محتویات این حافظه را در نقطه ای دلخواه در صفحه چاپ كرد .

در ابتدای كار یك متغیر از نوع int تعریف كنید كه اندازه شكل محاسبه شود و در آن قرار گیرد. یك متغیر نیز از نوع*void تعریف كنید كه در واقع بافری است كه رنگ پیكسل های مستطیل در آن به ترتیب قرار می گیرند تا در موقع لزوم به همان ترتیب چاپ شوند :

نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش SQL Server - بخش پنجم

بازديد:1114 

شناخت نقشها 
نقشها مانند پیش فرضها سطوح شئی های پایگاه داده می باشند که می تواند برای ستونها در جداول چندگانه به کار برده شوند. یک نقش Check Constraint موجود می باشد که مشخص می کند مقادیر داده ها در یک ستون مورد قبول می باشند، اما استفاده از آن بیشتر محدود شده است. یک ستون می تواند چندین Check Constraintداشته باشد که برای آن به کار برده می شود 
راهنمایی: مایکروسافت نقشها و توصیه ها را که با Check Constraint جایگزین می شود را درست نمی داند. اگر چه نقشها هنوز جایگاهشان را در پایگاه داده هایSQL Server دارند از زمانی که فقط یک وظیفه بتواند برای نوع داده هایی که به وسیله SQL Server تعریف شده به کار برده شود 
برخلاف Check Constraint ، یک نقش نمی تواند مبنایی برای یک ستون به طور مستقیم باشد. در عوض، مقادیری که یک نقش به کار می برد به نقشی که در یک متغیری که فرمت @Variable Name می گیرد داده می شود. در مورد متغیرها در Detail در فصل 24 بحث خواهیم کرد .
نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش SQL Server - بخش چهارم

بازديد:890 

ارزشهای Identity 
زمانی كه شما خصوصیات Identity یك ستون را تنظیم می كنید، شما به SQL Server می گویید كه یك مقدار را در داخل ستون كه به طور واحد هر سطر را مشخص می كند قرار دهد. نوع داده انتخاب شده ماهیت دقیق از ستون را تعیین می كند. ستونهای Identity می توانند نوع داده هایی مانند int و Smallint و tinyint یا decimalداشته باشند. زمانی كه SQL Server یك سطر را در داخل یك جدول كه دارای یك ستون Identity است قرار می دهد. آن به طور خودكار ارزشی برای ستون مبنی بر ارزش استفاده شده اخیر (كه با Identity Seed شروع می شود) و Identity Increment مشخص شده زمانی كه جدول ایجاد شده بود ایجاد می كند. برای مثال، اگر یك ستون Identity به عنوان یك Small int با Identity Seed ، 50 و یک Identity Increment ، تعریف شود اولین سطر عدد 50 و دومین سطر 55 و سومین سطر 60 و غیره تخصیص داده می شود فقط یک ستون در یک جدول می تواند تنظیمات Identity Property را داشته باشد .

 

 نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش SQL Server - بخش سوم

بازديد:1506 

عبارت SELECT 
پایه و اساس همه داده های رابطه ای در محیط SQL Server یک حالت Transact-SQL تنها است که عبارتSelect می باشد. در این درس ما به مهمترین ترکیبات حالت Select و راههای استفاده کردن از Query Designer برای ساختن خودکار عبارت می پردازیم. با استفاده از Query Designer شما می توانید یک عبارتSelect را مستقیماً در قاب SQL وارد سازید یا با داشتن Query Designer آن را به وسیله قابهای Grid و Diagramبسازید. گزینه ها متقابلاً منحصر به فرد نمی باشند. شما می توانید یک Query را به وسیله اضافه کردن جداول برای قاب Diagram ، تغییر نام ستون با استفاده از قاب Grid شروع کنید و دستورات را به طوری که سطرها برگردانده می شود به وسیله وارد کردن شرط ORDER BY به صورت مستقیم در قاب SQL مشخص کنید 
تمرینهای درس یک گونه ای از تکنیکها را به شما نشان خواهد داد. موقعی که خودتان کار می کنید شما می توانید یکی را که در زمان ساده تر به نظر می رسد را انتخاب کنید .

 

 نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش SQL Server - بخش دوم

بازديد:827 

مرتب سازی و انتخاب کردن سطرها 
در فصل گذشته ما بیشترین فرمهای مقدماتی از حالت SELECT را مرور کرده و آنها را برای انتخاب ستونهای یک جدول استفاده کردیم. اما بیشتر مواقع شما بازگشت به سطرها در جدول پس زمینه یا نمایش در یک قاعده خاص و فقط بازگشت به یک زیر مجموعه از آنها را خواهید خواست. شرطهای ORDER BY و WHERE در این درس بررسی شده و اجرای آن برای شما فراهم شود .

شرط ORDER BY
شرط The ORDER BY یک ترکیب گزینه ای از یک حالت SELECT می باشد. آن به شما برای مشخص کردن ترتیب در آن سطرهایی که بازگشت خواهند کرد اجازه می دهد. ستونهای چندگانه می توانند مشخص شوند و سطرها می توانند به صورت ترتیب افزایشی یا کاهشی باز گردانده شوند .

 

 نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آموزش SQL Server - بخش اول

بازديد:893 

معرفی SQL و دستورات عمومی آن 
توسط SQL میتوان درون یك بانك اطلاعاتی پرس و جو كرده (Query) و نتیجه را برگرداند. بانك اطلاعاتی شامل آبجكتی به نام جدول (Table) میباشد 
ركوردها در بانكهای اطلاعات در جداول ذخیره میگردند 
جدول شامل سطر و ستون میباشند 
در زیر میتوان یك جدول را مشاهده كرد :

 

 

 نوشته شده توسط:حامد ممتاز

 

آخرين مطالب سايت

 

لوگوی دوستان

متفاوت ترین وب سایت سرگرمی

 

بازدیدکنندگان

 

تبادل لينک

 

سايت دوستانتمامي حقوق ، امتيازات و مطالب براي www.sunbook.ir محفوظ بوده و هر گونه کپي برداري با ذکر منبع مجاز خواهد بود.

Copyright © 2008-2012 by sunbook - All Rights Reserved - Theme design by hamed momtaz
بهترين حالت نمايش و هماهنگي با مرورگرهاي Firefox و Opera و Google Chrome مي باشد